logo
spandoek
nieuwsdetails
Created with Pixso. Thuis Created with Pixso. Nieuws Created with Pixso.

Loadmanagement van EV-opladers: hoe de stroomvraag op meerdere oplaadpunten in evenwicht te brengen

Loadmanagement van EV-opladers: hoe de stroomvraag op meerdere oplaadpunten in evenwicht te brengen

2026-09-24

Naarmate de adoptie van elektrische voertuigen toeneemt, installeren commerciële parkeergarages, openbare oplaadpunten, hotels, werkplekken, wagenparkdepots en servicegebieden steeds meerEV-opladerpunten. De engineeringuitdaging verandert zodra een project groter wordt dan één of twee eenheden. Een koper beslist niet langer alleen of een enkele lader een vermogen van 40 kW, 80 kW of 160 kW moet hebben. De belangrijker vraag wordt:Hoeveel stroom kan het hele terrein leveren als meerdere voertuigen tegelijk opladen?

Die vraag heeft directe commerciële gevolgen. Als elk laadpunt de afmetingen heeft alsof het tegelijkertijd op volle capaciteit zal werken, kan het project leiden tot een grotere transformator, zwaardere schakelapparatuur, dikkere kabels, een hogere gecontracteerde capaciteit en extra civiel werk. Als de locatie echter te klein is, kunnen gelijktijdige sessies leiden tot overbelastingsrisico, stroombeperking, hinderlijke ritten of een slechte rijervaring. In markten met vraagtarieven kan een korte piek ook de elektriciteitsrekening gedurende een hele factureringsperiode beïnvloeden.

De mondiale markt maakt deze kwestie steeds relevanter. Volgens deIEA Mondiale EV-vooruitzichten 2026In 2025 zijn er wereldwijd bijna 1,8 miljoen openbare oplaadpunten bijgekomen, waardoor het mondiale aantal boven de 7 miljoen komt. Het gemiddelde nominale vermogen van openbare oplaadpunten steeg ook van iets meer dan 40 kW in 2024 naar bijna 50 kW in 2025. Naarmate zowel het aantal poorten als het gemiddelde vermogen toeneemt, wordt energiebeheer op locatieniveau een ontwerpvereiste in plaats van een optionele softwarefunctie.

Indicator voor mondiale publieke oplaadpunten voor 2025 Gerapporteerde waarde Waarom het belangrijk is voor siteontwerp
Wereldwijde openbare oplaadpunten Ruim 7 miljoen Grote netwerken vereisen schaalbare elektrische en software-architectuur
Openbare punten toegevoegd in 2025 Bijna 1,8 miljoen Meer locaties zullen te maken krijgen met multi-port toeval
Jaar-op-jaar groei Ruim 33% De planning van elektrische uitbreidingen kan niet als een eenmalige beslissing worden beschouwd
Elektrische LDV’s per openbaar punt Ongeveer 11 Elk openbaar punt moet efficiënt worden gebruikt
Publieke capaciteit per elektrische LDV Ongeveer 4,5 kW Capaciteit wordt net zo belangrijk als het aantal havens
Gemiddeld vermogen van openbare laadpunten Bijna 50 kW De aangesloten belasting stijgt snel naarmate locaties groter worden


Door Energy benadert vast opladen vanuit dit perspectief op locatieniveau. Het vaste portfolio omvat C-serie 20 kW, 30 kW en 40 kW DC-laders en D-serie 60 kW, 80 kW, 120 kW en 160 kW DC-snelladers, naast W-serie AC-producten voor lang parkeren. Ook Door Energy ontwikkelt zichMobiele EV-opladeroplossingen voor verschillende bedrijfsscenario's, maar deze gids richt zich specifiek opvast, op het elektriciteitsnet aangesloten laadbeheer van de EV-laderin plaats van het opladen van mobiele energieopslag.

EEAT / methodologienota: Internationale markt- en regelgevingscijfers zijn gekoppeld aan primaire of officiële bronnen. Alle locatieberekeningen zijn planningsvoorbeelden en geen garanties. De uiteindelijke elektrische capaciteit, beveiligingsinstellingen, naleving van de lokale code, tariefaannames en nutsvoorzieningen moeten voor het daadwerkelijke project worden bevestigd.

laatste bedrijfsnieuws over Loadmanagement van EV-opladers: hoe de stroomvraag op meerdere oplaadpunten in evenwicht te brengen  0

I. Waarom multi-point EV-opladen een stroomprobleem op locatieniveau veroorzaakt

Het pijnpunt van de klant is zelden “niet genoeg oplaadvermogen”

Voor een commerciële koper is het echte pijnpunt meestal een conflict tussenlaadvraag en elektrische speelruimte. Een parkeergarage heeft misschien acht laadstations nodig, maar de bestaande transformator heeft tijdens piekuren mogelijk slechts 180 kW reservecapaciteit. Een hotel wil misschien wel twintig plaatsen toekomstbestendig maken, maar de meeste voertuigen overnachten en hebben geen snellaadfunctie nodig. Een wagenparkdepot kan 's nachts over voldoende totale energie beschikken, maar toch komen tien voertuigen om 18.00 uur terug en creëren een scherpe toevalspiek.

Dit betekent dat een project op twee tegengestelde manieren kan mislukken. Als elk laadpunt te groot wordt, kan de locatie onnodige netwerkupgrades en een laag activagebruik ondergaan. Het onderdimensioneren of hanteren van grove vaste limieten kan leiden tot lange laadtijden en gemiste vertrekdoelen. Het technische doel is daarom niet “maximaal kW overal.” Het ismaximale levering van nuttige energie binnen de elektrische limiet van de locatie en het bedrijfsvenster van de klant.

Een snelle zelfcontrole: wanneer heeft een site lastbeheer nodig?

Projectvoorwaarde Wat de klant kan ervaren Waarom laadbeheer helpt
De totale capaciteit van de lader overschrijdt de capaciteit van de reservelocatie Transformator- of service-upgrade wordt waarschijnlijk Past een gecontroleerd locatieplafond toe in plaats van volledig toeval toe te staan
Er zijn vier of meer DC-laadpunten gepland Samenvallende pieken worden commercieel significant Coördineert oplaadsessies over verschillende poorten
De bouwbelasting verandert sterk per tijdstip van de dag Vaste lader beperkt de verspilling van stahoogte buiten de piekuren Verhoogt of verlaagt het laadvermogen met realtime gebouwbelasting
Het lokale tarief is inclusief vraagkosten Een korte piek van een hoog kW-niveau kan de maandelijkse kosten verhogen Peak Shaving kan onnodige maximale vraag verminderen
Wagenparkvoertuigen hebben vaste vertrektijden Bij gelijke verdeling kunnen prioritaire voertuigen niet gereed blijven Wijst stroom toe op basis van SOC, route of vertrekdeadline
Site verwacht toekomstige uitbreiding van laders Fase-twee-apparatuur kan kostbare herbewerking noodzakelijk maken Reserveert elektrische capaciteit en back-endcapaciteit vanaf het begin


Een echt voorbeeld uit het buitenland: 108 laadpoorten zonder laadpiek van 720 kW

Het Amerikaanse ministerie van Energie beschrijft een oplaadproject op de werkplek bij het National Laboratory of the Rockies108 Level 2 laadstations, elk met een vermogen tot 6,7 kW. Als alle havens tegelijkertijd op maximale output zouden werken, zou de EVSE-vraag ongeveer oplopen720 kW. Dat niveau zou de bestaande transformatoren overbelasten. In plaats van de transformator uitsluitend te vervangen om een ​​theoretische toevalspiek te dekken, maakte de locatie gebruik van beheerd opladen en beperkte de collectieve EVSE-vraag tot ongeveer460 kW. Het managementsysteem gebruikte de energiebehoefte van de bestuurder en de parkeerduur om het opladen gedurende de dag te plannen.Lees de DOE-casestudy.

De les is belangrijk voor B2B-kopers:Het aantal havens en de piekvraag hoeven niet in hetzelfde tempo te groeien. De locatie kan meer oplaadtoegang bieden en tegelijkertijd de maximale elektriciteitsvraag beheersen, op voorwaarde dat er sprake is van verblijftijd en laadflexibiliteit.

Het belastingbeheer van een vaste EV-lader is ook een ander technisch probleem dan eenMobiele EV-opladerinzet. Een vaste locatie wordt voortdurend beperkt door de aansluiting op het elektriciteitsnet, de capaciteit van de transformator, de belasting van het gebouw en het gelijktijdig opladen. Daarom moet de energietoewijzing op de lange termijn worden ontworpen als onderdeel van de elektrische architectuur.

II. Hoe u de werkelijke stroombehoefte van een EV-lader kunt berekenen voordat u het elektriciteitsnet upgradet

Stap 1: scheid de aangesloten belasting van de werkelijke vraag

Aangesloten belasting = aantal laders × nominaal vermogen

Als een locatie vier DC-units van 80 kW installeert, bedraagt ​​het aangesloten vermogen 320 kW. 320 kW is echter niet automatisch de werkelijke vraag van de locatie. De werkelijke output kan worden beperkt door het acceptatievermogen van het voertuig, de batterij-SOC, de temperatuur, de laadconversie, het aankomstmoment en de regel voor laadbeheer. Daarom mag het inkoopteam de som van de typeplaatjes niet als enige basis gebruiken voor een transformatorbeslissing.

Stap 2: bereken de vermogensruimte die werkelijk beschikbaar is voor opladen

Beschikbaar EV-laadvermogen = Vermogenslimiet locatie − Realtime gebouwbelasting − Gereserveerde veiligheidsmarge

Overweeg een commercieel vastgoed met een locatielimiet van 500 kW. Tijdens de middagpiek gebruiken HVAC, verlichting, liften, koeling en andere gebouwsystemen 280 kW. Zonder enige extra technische marge heeft de locatie ongeveer 220 kW beschikbaar voor het opladen van elektrische voertuigen. Vier 80 kW-laders zouden theoretisch 320 kW kunnen aanvragen, dus gelijktijdig gebruik op vol vermogen zou die vrije ruimte overschrijden.

Bedrijfstoestand Bouwbelasting Beschikbaar voor EV-opladen Vier 80 kW-laders
Middag commerciële piek 280 kW 220 kW Gemiddeld 55 kW per stuk, indien gelijk verdeeld
Avond verminderde bouwbelasting 180 kW 320 kW Alle vier kunnen ze theoretisch 80 kW bereiken
Tijdelijke bouwpiek 350 kW 150 kW Het systeem moet de EV-belasting snel verminderen


Dit is de praktische waarde van dynamisch beheer: de laders hoeven niet permanent beperkt te zijn tot 55 kW. Ze kunnen de output tijdelijk verminderen wanneer het gebouw stroom nodig heeft, en de output herstellen wanneer er weer vrije ruimte is.

Stap 3: plan rondom de energieopgave, niet gelijk vermogen per voertuig

Veel projecten stoppen bij “beschikbaar vermogen ÷ aantal voertuigen.” Dat is gemakkelijk te begrijpen, maar operationeel niet altijd correct. Een beter model vraagt ​​hoeveel energie elk voertuig nodig heeft voordat het vertrekt.

Voertuig Energie die nodig is voor vertrek Resterende tijd Minimaal gemiddeld vermogen* Prioriteit
A 20 kWh 0,5 uur 40 kW Hoog
B 35 kWh 1,0 uur 35kW Hoog
C 45 kWh 2,0 uur 22,5 kW Medium
D 60 kWh 4,0 uur 15kW Lager


*Vereenvoudigde planningsberekening vóór verliezen, afbouw van de kosten en voertuigacceptatielimieten. Echte systemen moeten deze beperkingen omvatten.

Als de locatie 120 kW beschikbaar heeft, lijkt het redelijk om elk voertuig 30 kW te geven. Toch heeft Voertuig A gemiddeld ongeveer 40 kW nodig om zijn taak in 30 minuten te voltooien, terwijl Voertuig D zijn doel met veel minder kan bereiken. Een prioriteitsalgoritme kan tijdelijk meer vermogen aan A toewijzen en die capaciteit vervolgens herverdelen nadat A vertrekt of begint af te nemen.

Stap 4: neem gelijktijdigheid, laadcurves en bedrijfsbuffers op

Bij een echt ontwerp moet ook rekening worden gehouden met aankomstverdelingen, de waarschijnlijkheid van gelijktijdig opladen, de beschikbaarheid van opladers, seizoenspieken en uitbreiding. Bij DC-laden accepteert het voertuig doorgaans gedurende een hele sessie geen stroom op het typeplaatje. Naarmate de SOC stijgt, vraagt ​​het batterijbeheersysteem mogelijk minder stroom. Die vrijgekomen capaciteit kan worden overgedragen naar een andere actieve haven. Dit is één van de redenen waarom dynamische toewijzing beter kan presteren dan een permanente gelijke verdeling.

III. Vier strategieën voor lastbeheer die aansluiten bij verschillende bedrijfsbehoeften

1. Statisch stroomplafond op locatie

De eenvoudigste strategie stelt een vaste maximale EV-laadbelasting in. Zes punten van 22 kW zorgen bijvoorbeeld voor een aangesloten vermogen van 132 kW, terwijl de locatie het laadsysteem mogelijk beperkt tot 88 kW. Als alle zes de voertuigen tegelijkertijd opladen en de regel eenvoudigweg gelijk is, ontvangt elk voertuig ongeveer 14,7 kW. Deze aanpak beschermt het elektrische systeem en is eenvoudig uit te leggen, maar houdt geen rekening met de veranderende belasting van het gebouw.

2. Dynamische belastingverdeling ten opzichte van het gebouw

Dynamische load-balancing is beter geschikt voor kantoren, hotels, ziekenhuizen, winkelcentra en gebouwen voor gemengd gebruik. Een meter of energiebeheersysteem bewaakt de niet-EV-belasting, terwijl de oplaadbackend het totale EV-plafond aanpast. Wanneer het gebouw meer stroom verbruikt, neemt het opladen van elektrische voertuigen af. Wanneer de gebouwbelasting afneemt, komt er meer stroom beschikbaar voor de laders.

De Amerikaanse DOE-richtlijnen voor slim laadbeheer illustreren hetzelfde principe met vijf laders van 7 kW. Het totale maximum bedraagt ​​35 kW, maar wanneer er slechts 30 kW beschikbaar is, kan het systeem een ​​plafond van 30 kW toepassen; een eenvoudige gelijke verdeling zou 6 kW per lader zijn. DOE merkt ook op dat meer geavanceerde strategieën prioriteit kunnen geven aan voertuigen met een lagere SOC of kortere verblijfsperioden.DOE-begeleiding voor slim laadbeheer.

3. Op prioriteit gebaseerd opladen per SOC, vertrektijd of vlootrol

Op prioriteit gebaseerd opladen is vooral waardevol wanneer het bedrijf van de klant afhankelijk is van de gereedheid van het voertuig. Een bestelauto die over 25 minuten vertrekt, hoeft niet noodzakelijkerwijs dezelfde stroom te krijgen als een werknemersauto die tot 17.00 uur geparkeerd staat. Prioriteitsregels kunnen gebaseerd zijn op SOC, geboekte vertrektijd, routevereiste, gebruikerscategorie of een minimaal doelenergieniveau.

Voertuig SOC / Bedrijfssituatie Illustratieve toewijzing op basis van een locatielimiet van 240 kW
A 15% SOC, vertrekt na 30 minuten 100 kW
B 35% SOC, vertrekt na 1 uur 70 kW
C 60% SOC, vertrekt na 2 uur 45 kW
D 75% SOC, vertrekt na 4 uur 25kW
Totaal Plafond van de locatie 240 kW


Naarmate de batterij van voertuig A een hogere SOC nadert en begint af te nemen, kan de ongebruikte capaciteit worden overgedragen naar C of D. Het systeem beheert daarom de laadtaken en deelt niet alleen maar een getal.

4. Stroomverdeling op laderniveau tussen twee connectoren

Een DC-lader met dubbele connector introduceert een nieuwe laag van energiebeheer. Een kast van 160 kW die op twee voertuigen is aangesloten, betekent niet dat elk voertuig 160 kW ontvangt. Afhankelijk van de voertuigvraag en de stationslogica kan dezelfde kast 120 kW + 40 kW, 100 kW + 60 kW of 80 kW + 80 kW toewijzen. Het totaal blijft binnen de kast- en locatielimieten.

Configuraties van de Door Energy D-serie kunnen dubbele oplaadkabels ondersteunen met stroomverdeling, OCPP-connectiviteit, POS-gerelateerde functies en dynamische taakverdeling. De projectspecificatie moet zowel de totale kastwaardering als het verwachte gelijktijdige uitgangsgedrag definiëren.Bekijk de productpagina van Door Energy D Series 60–160kW.

IV. Van 120 kW tot 640 kW: een locatie ontwerpen rond de laadtaken van klanten

Vergelijk site-architecturen voordat u hardware koopt

Siteconfiguratie Aangesloten belasting Illustratieve sitelimiet Eenvoudig gemiddelde van volledige bezetting Belangrijkste operationele doelstelling
6 × 22 kW wisselstroom 132 kW 88 kW 14,7 kW/voertuig Vergroot de baaidekking zonder volledig toeval
4 × 40 kW gelijkstroom 160 kW 120 kW 30 kW/voertuig Breng de bestemmingssnelheid en netwerkcapaciteit in evenwicht
2 × 160 kW gelijkstroom 320 kW 160 kW 80 kW/voertuig Serveer twee voertuigen onder één beperkt terreinplafond
4 × 160 kW gelijkstroom 640 kW 320 kW 80 kW/voertuig Beheers de piek van een elektriciteitscentrale en herverdeel deze op basis van de vraag


Deze voorbeelden betekenen niet dat 80 kW per voertuig altijd het juiste vermogen is. Ze laten zien waarom een ​​locatie opladerhardware kan installeren met een hogere gecombineerde nominale waarde dan de goedgekeurde limiet voor gelijktijdige locatie. De waarde komt voort uit flexibiliteit: één voertuig kan meer stroom ontvangen als andere connectoren ongebruikt zijn, terwijl de totale vraag onder controle blijft.

Laat een gemeenschappelijke inkoopkorting niet het volgende knelpunt creëren

Gemeenschappelijke klantbenadering Wat kan er misgaan Robuustere planningsaanpak
Installeer het hoogste vermogen in elke baai De aangesloten belasting en elektrische CAPEX stijgen sneller dan het gebruik Zorg ervoor dat de vermogensklasse overeenkomt met de verblijftijd en het energiedoel
Ontwerp voor elke lader op vol vermogen tegelijk Transformator, schakelapparatuur en kabel kunnen te groot zijn Gebruik een gevalideerd gelijktijdigheidsmodel plus een beheerd locatieplafond
Verdeel de stroom gelijkelijk over alle voertuigen Spoedeisende voertuigen kunnen hun vertrekdoelen missen Gebruik SOC, benodigde kWh en vertrektijd
Vergelijk alleen de aankoopprijs van de lader Netwerkupgrades, vraagkosten en software worden gemist Evalueer de totale eigendomskosten en bruikbare doorvoer
Kies hardware voordat u OCPP/backend-vereisten definieert Integratieproblemen ontstaan ​​laat in het project Definieer vroegtijdig protocol, functies, netwerken en acceptatietests
Installeer elke toekomstige baai in fase één Een lage vroege benutting legt kapitaal vast Leidingen en distributiecapaciteit voorbereiden en vervolgens gefaseerd uitbreiden


Beheer van piekvraag kan de bedrijfskosten veranderen

Op markten waar elektriciteitstarieven een vraagcomponent omvatten, kan de hoogst gemeten kW de maandelijkse kosten beïnvloeden. In het onderstaande voorbeeld wordt alleen USD 15/kW-maand gebruikt om de rekenkunde weer te geven; het is geen genoteerd tarief voor een bepaalde markt.

Factureringspiek Illustratieve maandelijkse vraagkosten Maandelijks verschil versus 320 kW Jaarlijks verschil
320 kW 4.800 dollar — —
260 kW $3.900 900 dollar 10.800 dollar
220 kW 3.300 dollar 1.500 dollar 18.000 dollar
180 kW 2.700 dollar 2.100 dollar 25.200 dollar


De laagste piek is niet automatisch het beste commerciële antwoord. Een zeer agressief plafond kan de wachtrijtijd vergroten en de verkochte energie verminderen. Het operationele doel moet een evenwicht bieden tussen de vraagkosten, de vertraging van de gebruiker, het gebruik van de lader, de dagelijkse voertuigdoorvoer en de vereiste energielevering.

De regelgeving verschuift ook de aandacht van één lader naar de totale capaciteit van de locatie

De EU-verordening inzake infrastructuur voor alternatieve brandstoffen illustreert de verschuiving naar planning van laadpools. Langs het TEN-T-kernwegennet moeten relevante openbaar toegankelijke oplaadpools voor licht gebruik tegen eind 2025 een totaal vermogen van ten minste 400 kW leveren, inclusief ten minste één punt van 150 kW. Eind 2027 stijgt de behoefte naar minimaal 600 kW met minimaal twee punten van 150 kW of meer.Verordening (EU) 2023/1804.

Voor een koper is het niet zo dat elke commerciële locatie een oplaadpool voor snelwegen moet kopiëren. Het is dat infrastructuurplanning steeds meer kijkt naar de totale capaciteit, beschikbaarheid en schaalbaarheid. Zodra een project enkele honderden kilowatts bereikt, worden belastingtoewijzing, backend-controle en gefaseerde uitbreiding centraal in de business case.

V. Hoe deurenergie de hardware van vaste EV-opladers combineert met laadbeheerdoelen

C-serie 20–40 kW: wanneer de klant meer dan AC nodig heeft, maar een locatie met hoog vermogen niet kan rechtvaardigen

Veel projecten op het gebied van winkels, restaurants, resorts, gemeenschaps- en bedrijvenparken hebben een verblijfsduur van één tot vier uur. Ze hebben een zinvolle aanvulling nodig, maar het installeren van meerdere laders van 120 kW of 160 kW kan onnodige druk uitoefenen op het elektrische systeem. De Door Energy C-serie richt zich op deze middenweg met vaste 20 kW-, 30 kW- en 40 kW DC-configuraties.

De C-serie maakt gebruik van een AC-ingang van 400 V en een DC-uitgangsbereik van 200–750 V. Afhankelijk van het project kunnen de connectoropties CCS1, CCS2, GB/T of CHAdeMO omvatten, waarbij OCPP en dynamische belastingbeheeropties beschikbaar zijn voor projectintegratie. Het waardevoorstel is niet simpelweg ‘een kleinere snellader’. Het is de mogelijkheid om direct DC-laden te bieden, terwijl de aangesloten belasting per poort op een beter beheersbaar niveau blijft voor bestemmingslocaties.Bekijk de productpagina van Door Energy C Series 20–40kW.

D-serie 60–160 kW: wanneer omzet, gelijktijdige vraag en backend-controle van belang zijn

Voor openbaar opladen, aanvulling van het wagenpark, drukke commerciële parkeerplaatsen en toepassingen in servicegebieden, dekt de Door Energy D-serie 60 kW, 80 kW, 120 kW en 160 kW. Geselecteerde configuraties ondersteunen het delen van stroom via twee connectoren, OCPP, POS-gerelateerde start-/betalingsfuncties en dynamische load-balancing. Deze mogelijkheden zijn handig wanneer een klant een hogere doorvoercapaciteit nodig heeft, maar toch binnen een gedefinieerde transformator of locatieplafond moet werken.

Een 160 kW-lader uit de D-serie kan bijvoorbeeld zijn beschikbare vermogen verdelen over twee verbonden voertuigen in plaats van elke connector als een afzonderlijke belasting van 160 kW te behandelen. Op locatieniveau kunnen verschillende units uit de D-serie ook werken onder een grotere totale vermogenslimiet die wordt gedefinieerd door de projectcontrolearchitectuur.Blader door Door Energy DC EV-opladerproducten.

De productkeuze van Door Energy moet beginnen met het bedrijfsprobleem van de klant

Klantvereiste Richting deurenergie Waarom het past bij het probleem van lastbeheer
Lange verblijftijd; Maximaliseer het aantal laadstations W-serie 7/11/22 kW AC Lagere belasting per poort en sterke planningsflexibiliteit
1–4 uur opladen op bestemming; beperkte elektrische hoofdruimte C-serie 20/30/40 kW DC Voegt nuttige gelijkstroomenergie toe zonder dat elke bay een hoog vermogen krijgt
30-90 minuten openbaar opladen of wagenparkladen; snellere omzet D-serie 60/80/120/160 kW DC Ondersteunt hogere doorvoer, stroomverdeling en dynamische taakverdeling
Tijdelijke, nood- of moeilijk bereikbare laadvraag Mobiele EV-opladeroplossingen Verschillende architectuur voor mobiele of op opslag gebaseerde implementatie; niet het onderwerp van deze vaste locatiegids


Door Energy ondersteunt zowel vaste laadinfrastructuur alsMobiele EV-opladertoepassingen, maar ze lossen verschillende klantproblemen op. Voor een permanente commerciële laadlocatie zijn de belangrijkste beperkingen normaal gesproken de netcapaciteit, de speelruimte van de transformator, gelijktijdig opladen en uitbreiding op lange termijn. Voor lezers die een vaste site vergelijken met eenMobiele EV-oplader, Door Energy biedt een afzonderlijke technische vergelijking, zodat de twee architecturen niet gemengd zijn.

Welke projectgegevens moet de koper voorbereiden voordat hij om een ​​oplossing vraagt?

Projectinvoer Waarom Deurenergie dit nodig heeft
Doelland en connectorstandaard Bevestigt de marktinterface en de richting van projectnaleving
Dagelijks EV-verkeer en aankomsten tijdens de spitsuren Schat het aantal poorten en het toeval
Typische verblijftijd Bepaalt of AC, gematigde DC of snellere DC geschikt is
Batterijgrootte en typische aankomst-SOC Schat de energie die nodig is per sessie
Doelvertrek SOC / vertrektijd Definieert de laadtaak en prioriteitslogica
Maximale AC/DC-acceptatie van het voertuig Voorkomt overspecificatie van het laadvermogen dat het wagenpark niet kan gebruiken
Bestaande transformator/servicecapaciteit Identificeert elektrische hoofdruimte
Piekbelastingprofiel opbouwen Ondersteunt een dynamisch locatieplafondontwerp
Elektriciteitstarief / verbruikskosten Koppelt technische controle aan bedrijfskosten
Toekomstige opladertelling Maakt gefaseerde uitbreiding en reservedistributiecapaciteit mogelijk
OCPP/backend/betalingsvereisten Definieert communicatie, slim laden en acceptatietesten


Met deze gegevens kan Door Energy een systeem bespreken in plaats van een enkele box. Een project kan meerdere laders uit de C-serie gebruiken onder één gematigd locatieplafond, een kleiner aantal laders uit de D-serie met gedeelde energie voor twee voertuigen, of een gelaagde mix die een hoog vermogen reserveert voor gebruikers die een kort verblijf hebben, terwijl gebruikers die langdurig verblijven, met een lager vermogen worden bediend.Lees de schaalbare commerciële EV Charger-netwerkgids van Door Energy.

Welke KPI’s moet de operator na de inbedrijfstelling monitoren?

KPI Wat het onthult
Piekvraag op locatie Of het stroomplafond de elektrische blootstelling regelt
Gelijktijdige laadverhouding Hoe vaak wordt theoretische aangesloten belasting echt toeval
Energie geleverd per sessie Of het laadvermogen aansluit bij de behoefte van de klant
Gemiddeld laadvermogen Of voertuigen chronisch overbelast worden
Wachtrij/wachttijd Of het locatieplafond of het aantal poorten een knelpunt in de dienstverlening wordt
Havengebruik Of geïnstalleerde assets onderbenut of onvoldoende zijn
Succes bij het starten van de sessie Of backend, authenticatie of voertuigcommunicatie betrouwbaar is
Beschikbaarheid van opladers Of het geïnstalleerde vermogen daadwerkelijk bruikbaar is
Geleverde energie per kW locatiecapaciteit Hoe efficiënt het project de schaarse elektrische speelruimte gebruikt


Uit een onderzoek door het Amerikaanse National Renewable Energy Laboratory bleek dat beheerd opladen systeemwaarde kan creëren door lagere pieken, verbeterde flexibiliteit en betere integratie van variabele opwekking, terwijl ook werd opgemerkt dat de resultaten afhankelijk zijn van de controlestrategie, het marktontwerp en de implementatiekosten. Daarom raadt Door Energy aan om na de inbedrijfstelling echte locatiegegevens te gebruiken in plaats van uit te gaan van een universeel besparingspercentage.NREL beheerd-laden overzicht.

VI. Veelgestelde vragen

Vraag 1: Wat is het laadbeheer van de EV-lader?

A1: Het laadbeheer van de EV Charger regelt de totale laadvraag van een of meer oplaadpunten en verdeelt het beschikbare vermogen volgens een gedefinieerde locatielimiet. De besturingslogica kan gebruik maken van de gebouwbelasting, voertuigvraag, SOC, vertrektijd, gebruikersprioriteit of laadschema's. Het doel is om meer voertuigen te bedienen zonder dat een ongecontroleerde gelijktijdige vraag de locatie overbelast.

Vraag 2: Kan ik meer EV-laders installeren zonder onmiddellijk de transformator te upgraden?

A2: Soms, maar dit hangt af van de gemeten belasting van het gebouw, de reservecapaciteit van de transformator, de gelijktijdigheid van opladen en de lokale elektriciteitsregels. Beheerd laden kan het toeval verminderen en het laadsysteem onder een goedgekeurd plafond houden, maar vervangt geen goed belastingonderzoek. Het uiteindelijke transformator- en beveiligingsontwerp moet worden bevestigd door gekwalificeerde lokale technici en het relevante nutsbedrijf of autoriteit.

Vraag 3: Kunnen vier laders van 160 kW werken op een locatielimiet van 320 kW?

A3: Een load-managed architectuur kan rond dat soort beperkingen worden ontworpen, maar de vier laders kunnen niet allemaal tegelijkertijd 160 kW leveren. Hun aansluitvermogen bedraagt ​​640 kW, terwijl het totale plafond van de locatie 320 kW bedraagt. De stroom moet daarom worden verdeeld over actieve voertuigen. Wanneer er minder voertuigen zijn aangesloten, kan een individuele lader meer van de beschikbare locatiecapaciteit ontvangen, afhankelijk van de voertuig- en uitrustingslimieten.

Vraag 4: Is gelijke machtsdeling altijd de beste strategie?

A4: Nee. Gelijk delen is eenvoudig, maar negeert de oplaadtaak. Een voertuig dat binnen 30 minuten vertrekt, heeft mogelijk aanzienlijk meer stroom nodig dan een voertuig dat vier uur geparkeerd staat. Op prioriteit gebaseerd opladen kan gebruik maken van de vereiste kWh, SOC, vertrektijd of vlootrol om stroom effectiever toe te wijzen.

Vraag 5: Zorgt laadbeheer ervoor dat het opladen langzamer gaat?

A5: Het kan het onmiddellijke vermogen verminderen tijdens beperkte perioden, maar dat is niet hetzelfde als het mislukken van de oplaadtaak. Goede controle maakt gebruik van verblijftijd en flexibiliteit om de energielevering te verschuiven. De klant moet het systeem beoordelen op basis van de vraag of voertuigen vóór vertrek de benodigde energie ontvangen, en niet alleen op basis van de hoogste kW die op een bepaald moment wordt weergegeven.

Vraag 6: Moet een commerciële locatie kiezen voor vier 80 kW-laders of twee 160 kW-laders?

A6: Er is geen universeel antwoord. Vier poorten van 80 kW bieden meer gelijktijdige fysieke toegang, terwijl twee units van 160 kW een hoger vermogen in minder bays concentreren. De beslissing is afhankelijk van het aankomstvolume, de gemiddelde verblijftijd, voertuigacceptatie, wachtrijtolerantie, elektrische doorgang en de waarde van de omzet. Door Energy kan de indelingen van de C-serie en de D-serie vergelijken met behulp van het werkelijke vraagprofiel van de locatie.

V7: Waarom is OCPP belangrijk voor het beheer van de belasting van meerdere EV-laders?

A7: Met OCPP kunnen compatibele opladers en een oplaadbeheersysteem status, sessie-informatie en slimme oplaadopdrachten uitwisselen. Voor een B2B-project moet de inkoopspecificatie nog steeds de vereiste OCPP-versie, backend-adres, beveiligingsmethode, oplaadprofielen, offline gedrag en acceptatietests definiëren, in plaats van alleen te vertrouwen op een label ‘OCPP ondersteund’.

Vraag 8: Welke vaste laders van Door Energy zijn het meest relevant voor load-managed commerciële projecten?

A8: De Door Energy C-serie omvat vaste DC-laders van 20 kW, 30 kW en 40 kW voor opladen op bestemming met gemiddeld vermogen. De Door Energy D-serie omvat vaste DC-laders van 60 kW, 80 kW, 120 kW en 160 kW voor openbare, commerciële en vloottoepassingen met een hogere omzet. Projectconfiguraties kunnen worden afgestemd op de vereisten voor OCPP, energiedeling en belastingbeheer.

Vraag 9: Gaat deze handleiding over een mobiele EV-oplader?

A9: Nee. Deze gids richt zich op vaste, op het elektriciteitsnet aangesloten oplaadpunten. Een mobiele EV-oplader volgt een ander bedrijfsmodel en kan worden gebruikt voor tijdelijke, nood-, mobiele of opslaggebaseerde oplaadvereisten. Door Energy biedt beide richtingen, maar ze mogen tijdens de locatieplanning niet als hetzelfde systeem worden behandeld.

Q10: Wat moet ik Door Energy sturen voordat ik een lastenbeheervoorstel aanvraag?

A10: Verzend de projectlocatie, doelvoertuigen, connectorvereiste, dagelijkse en piekuurvoertuigtellingen, verblijftijd, batterij- en SOC-aannames, schatting van gelijktijdig opladen, bestaande transformator/servicecapaciteit, belastingsprofiel van het gebouw, beoogde oplaadtijd, tariefinformatie, OCPP/backend/betalingsvereisten en toekomstig uitbreidingsplan. Hierdoor kan Door Energy de hoeveelheid lader, de vermogensklasse en de besturingsarchitectuur afstemmen op de werkelijke bedrijfsbehoefte van de klant.

VII. Conclusie: Ontwerp de laadcapaciteit rond de locatie, niet het naamplaatje

De volgende fase van de EV-laadinfrastructuur is niet simpelweg een race om hardware met een hoger vermogen te installeren. Naarmate netwerken zich uitbreiden en het gemiddelde laadvermogen stijgt, moeten commerciële kopers omgaan met een moeilijkere combinatie van klantverwachtingen, transformatorcapaciteit, piekvraag, backend-integratie, toekomstige uitbreiding en bedrijfskosten.

Daarom is de nuttigste planningsvraag niet langer: ‘Wat is de krachtigste EV-oplader die we kunnen kopen?’ Een betere vraag is:Hoeveel laadvraag kan deze locatie efficiënt en betrouwbaar bedienen binnen de elektrische en commerciële beperkingen?

Een goed ontworpen systeem begint met energietaken: hoeveel voertuigen arriveren, hoeveel energie ze nodig hebben, hoe lang ze blijven en wanneer ze moeten vertrekken. Vervolgens vertaalt het deze taken naar het aantal havens, de vermogensklasse en het totale locatieplafond. Statische limieten kunnen eenvoudige sites beschermen; dynamische load-balancing kan de veranderende vraag naar gebouwen volgen; Prioriteitsplanning kan de gereedheid van voertuigen beschermen; en het delen van stroom via twee connectoren kan het gebruik van DC-hardware met een hoger vermogen verbeteren.

Door Energy ondersteunt deze aanpak met een gelaagd vast laadportfolio. Met DC-laders van 20–40 kW uit de C-serie kunnen bestemmingslocaties een goede balans vinden tussen de nuttige laadsnelheid en de beperkte elektrische capaciteit. D-serie 60–160 kW DC-laders zijn beter geschikt voor toepassingen met een hogere omzet waarbij gelijktijdige vraag, OCPP-integratie, stroomverdeling en dynamische taakverdeling belangrijker worden. Voor aanvullende productinformatie kunt u terecht op deWebsite van DoorEnergyofNeem contact op met DeurEnergiemet uw sitegegevens.

Wanneer een bedrijf later tijdelijk, nood- of moeilijk bereikbare laadcapaciteit nodig heeft, kan Door Energy afzonderlijk beoordelenMobiele EV-opladeroplossing. Deze optie moet onderscheiden blijven van het hier besproken ontwerp voor belastingbeheer op een vaste locatie.

De sterkste EV-laadlocatie is niet degene met de grootste aangesloten belasting. Het is degene die beperkte netcapaciteit omzet in de grootste hoeveelheid nuttig, betrouwbaar opladen voor de voertuigen die daadwerkelijk arriveren.

SEO-publicatievelden

Veld Aanbevolen waarde
Focus sleutelzin EV-oplader
Sleutelzin synoniemen Laadbeheer van EV-lader; Beheer van EV-laadbelasting; Slim EV-opladen; Dynamisch lastbeheer; Stroomverdeling EV-lader
SEO-titel EV Charger Load Management voor meerdere oplaadpunten
Metabeschrijving Ontdek hoe het laadbeheer van de EV Charger de stroom over meerdere oplaadpunten verdeelt met dynamische controle, stroomverdeling en Door Energy-oplossingen.
Voorgestelde slak ev-charger-load-management-meerdere-laadpunten


Primaire gegevens en technische referenties