W miarę wzrostu liczby pojazdów elektrycznych na komercyjnych parkingach, publicznych węzłach ładowania, w hotelach, miejscach pracy, magazynach flotowych i obszarach usług instaluje się coraz więcej pojazdów elektrycznych.Ładowarka pojazdów elektrycznychzwrotnica. Wyzwanie inżynieryjne zmienia się, gdy tylko projekt przekracza jedną lub dwie jednostki. Kupujący nie decyduje już tylko o tym, czy pojedyncza ładowarka powinna mieć moc 40 kW, 80 kW czy 160 kW. Ważniejszym pytaniem staje się:jaką moc może dostarczyć cały obiekt, gdy ładuje się kilka pojazdów w tym samym czasie?
Pytanie to ma bezpośrednie konsekwencje handlowe. Jeśli każdy punkt ładowania zostanie tak dobrany, aby działał jednocześnie z pełną mocą, projekt może wiązać się z koniecznością zastosowania większego transformatora, cięższej rozdzielnicy, grubszych kabli, większej mocy umownej i dodatkowych prac budowlanych. Jeśli jednak witryna jest zbyt mała, jednoczesne sesje mogą powodować ryzyko przeciążenia, ograniczania mocy, uciążliwych wyłączeń lub niekorzystnego działania sterownika. Na rynkach, na których obowiązują opłaty popytowe, krótki szczyt może również wpłynąć na rachunek za energię elektryczną przez cały okres rozliczeniowy.
Rynek globalny sprawia, że kwestia ta staje się coraz bardziej aktualna. WedługGlobalna prognoza IEA dotycząca pojazdów elektrycznych na rok 2026w 2025 r. na całym świecie dodano prawie 1,8 mln publicznych punktów ładowania, co oznacza, że światowe zasoby przekroczyły 7 mln. Średnia moc znamionowa publicznych punktów ładowania również wzrosła z nieco ponad 40 kW w 2024 r. do prawie 50 kW w 2025 r. Wraz ze wzrostem zarówno liczby portów, jak i średniej mocy, zarządzanie energią na poziomie obiektu staje się wymogiem projektowym, a nie opcjonalną funkcją oprogramowania.
| Globalny wskaźnik opłat publicznych na rok 2025 | Zgłoszona wartość | Dlaczego ma to znaczenie przy projektowaniu witryny |
| Globalne publiczne punkty ładowania | Ponad 7 milionów | Duże sieci wymagają skalowalnej architektury elektrycznej i oprogramowania |
| Punkty publiczne dodane w 2025 r | Prawie 1,8 mln | Więcej lokalizacji będzie musiało stawić czoła zbieżności wielu portów |
| Wzrost rok do roku | Ponad 33% | Planowania rozbudowy elektrycznej nie można traktować jako decyzji jednorazowej |
| Elektryczne pojazdy użytkowe na punkt publiczny | Około 11 | Każdy punkt publiczny musi być efektywnie wykorzystany |
| Pojemność publiczna przypadająca na elektryczny pojazd LDV | Około 4,5 kW | Pojemność staje się równie ważna jak liczba portów |
| Średnia moc publicznego punktu ładowania | Prawie 50kW | Obciążenie sieci szybko rośnie wraz ze skalowaniem lokalizacji |
Door Energy podchodzi do stałego ładowania z perspektywy poziomu obiektu. Jej stałe portfolio obejmuje ładowarki DC o mocy 20 kW, 30 kW i 40 kW serii C oraz szybkie ładowarki DC serii D o mocy 60 kW, 80 kW, 120 kW i 160 kW, a także produkty AC serii W do parkowania długoterminowego. Rozwija się także Door EnergyMobilna ładowarka EVrozwiązań dla różnych scenariuszy operacyjnych, ale ten przewodnik skupia się szczególnie nastałe, podłączone do sieci zarządzanie obciążeniem ładowarki EVzamiast ładowania mobilnych magazynów energii.
EEAT / uwaga metodologiczna: Dane dotyczące rynku międzynarodowego i przepisów są powiązane ze źródłami pierwotnymi lub oficjalnymi. Wszystkie obliczenia terenowe stanowią przykłady planowania, a nie gwarancje. Ostateczna moc elektryczna, ustawienia zabezpieczeń, zgodność z lokalnymi przepisami, założenia taryfowe i wymagania dotyczące mediów muszą zostać potwierdzone dla rzeczywistego projektu.

Dla nabywcy komercyjnego prawdziwym problemem jest zwykle konflikt pomiędzyzapotrzebowanie na ładowanie i zapas mocy elektrycznej. Parking detaliczny może wymagać ośmiu stanowisk ładowania, ale istniejący transformator może mieć jedynie 180 kW wolnej mocy w godzinach szczytu. Hotel może chcieć zabezpieczyć dwadzieścia miejsc na przyszłość, ale większość pojazdów pozostaje na noc i nie wymaga szybkiego ładowania. Magazyn flotowy może mieć wystarczającą ilość energii w ciągu nocy, jednak dziesięć pojazdów wraca o godzinie 18:00 i powoduje gwałtowny zbieg okoliczności.
Oznacza to, że projekt może zakończyć się niepowodzeniem na dwa przeciwne sposoby. Nadmierne wykorzystanie każdego punktu ładowania może spowodować konieczność niepotrzebnej modernizacji sieci i niskiego wykorzystania zasobów. Niedowymiarowanie lub zastosowanie surowych stałych limitów może spowodować długi czas ładowania i nieosiągnięcie celów odlotów. Celem inżynieryjnym nie jest zatem „maksymalna liczba kW wszędzie”. To jestmaksymalna dostawa energii użytecznej w ramach limitów elektrycznych obiektu i okna operacyjnego klienta.
| Stan projektu | Czego może doświadczyć Klient | Dlaczego zarządzanie obciążeniem pomaga |
| Całkowite parametry ładowarek przekraczają pojemność rezerwowego miejsca | Prawdopodobna staje się aktualizacja transformatora lub usługi | Stosuje kontrolowany sufit witryny zamiast pozwalać na pełną zbieżność |
| Planowane są cztery lub więcej punktów ładowania prądem stałym | Zbiegające się szczyty zyskują znaczenie komercyjne | Koordynuje sesje ładowania w kilku portach |
| Obciążenie budynku zmienia się silnie w zależności od pory dnia | Stała ładowarka ogranicza ilość odpadów poza szczytem | Zwiększa lub zmniejsza moc ładowania w zależności od obciążenia budynku w czasie rzeczywistym |
| Taryfa lokalna obejmuje opłaty na żądanie | Krótki szczyt o dużej mocy może zwiększyć miesięczne koszty | Obniżenie wartości szczytowych może zmniejszyć niepotrzebne zapotrzebowanie maksymalne |
| Pojazdy flotowe mają stałe godziny odjazdów | Równy podział może sprawić, że pojazdy uprzywilejowane będą nieprzygotowane | Przydziela moc według SOC, trasy lub terminu odjazdu |
| Witryna przewiduje przyszłą rozbudowę ładowarek | Sprzęt drugiej fazy może wymusić kosztowne przeróbki | Rezerwuje od początku moc elektryczną i zaplecze |
Departament Energii Stanów Zjednoczonych opisuje projekt dotyczący ładowania w miejscu pracy w Narodowym Laboratorium Gór Skalistych108 stacji ładowania poziomu 2, każdy o mocy do 6,7 kW. Jeżeli wszystkie porty pracowałyby jednocześnie z maksymalną mocą, zapotrzebowanie na EVSE osiągnęłoby ok720 kW. Poziom ten spowodowałby przeciążenie istniejących transformatorów. Zamiast wymieniać transformator wyłącznie w celu pokrycia teoretycznego szczytu zbiegu okoliczności, w obiekcie zastosowano zarządzane ładowanie i ograniczono łączne zapotrzebowanie EVSE do około460 kW. System zarządzania wykorzystywał zapotrzebowanie kierowcy na energię i czas parkowania, aby zaplanować ładowanie w ciągu dnia.Przeczytaj studium przypadku DOE.
Lekcja jest ważna dla kupujących B2B:liczba portów i szczytowe zapotrzebowanie nie muszą rosnąć w tym samym tempie. Placówka może zapewnić większy dostęp do ładowania, kontrolując jednocześnie maksymalne zapotrzebowanie na energię elektryczną, pod warunkiem, że zapewniony zostanie czas postoju i elastyczność ładowania.
Zarządzanie obciążeniem stałych ładowarek pojazdów elektrycznych to także inny problem inżynieryjny niż npMobilna ładowarka EVzastosowanie. Stała lokalizacja jest stale ograniczona przez podłączenie do sieci, moc transformatora, obciążenie budynku i jednoczesne ładowanie, dlatego długoterminowy przydział mocy musi zostać zaprojektowany jako część architektury elektrycznej.
Podłączone obciążenie = liczba ładowarek × moc znamionowa
Jeśli w obiekcie zainstalowano cztery jednostki prądu stałego o mocy 80 kW, podłączone obciążenie wynosi 320 kW. Jednakże 320 kW nie jest automatycznie rzeczywistym zapotrzebowaniem obiektu. Rzeczywista moc wyjściowa może być ograniczona przez moc akceptowalną pojazdu, SOC akumulatora, temperaturę, stopień ładowania, czas przybycia i zasadę zarządzania obciążeniem. Dlatego zespół zakupowy nie powinien wykorzystywać sumy wartości znamionowych z tabliczki znamionowej jako jedynej podstawy do podjęcia decyzji o transformatorze.
Dostępna moc ładowania pojazdów elektrycznych = Limit mocy miejsca – Obciążenie budynku w czasie rzeczywistym – Zarezerwowany margines bezpieczeństwa
Rozważmy nieruchomość komercyjną z limitem lokalizacji wynoszącym 500 kW. W godzinach szczytu popołudniowego systemy HVAC, oświetlenie, windy, urządzenia chłodnicze i inne systemy w budynku zużywają 280 kW. Bez dodatkowego marginesu inżynieryjnego na potrzeby ładowania pojazdów elektrycznych dostępna jest moc około 220 kW. Cztery ładowarki o mocy 80 kW mogłyby teoretycznie wymagać mocy 320 kW, zatem jednoczesna praca z pełną mocą przekraczałaby ten zapas mocy.
| Warunki pracy | Obciążenie budynku | Dostępne do ładowania pojazdów elektrycznych | Cztery ładowarki o mocy 80 kW |
| Popołudniowy szczyt handlowy | 280 kW | 220 kW | Średnio 55 kW każdy, jeśli jest równomiernie dzielony |
| Wieczorem zmniejszone obciążenie budynku | 180 kW | 320 kW | Wszystkie cztery teoretycznie mogą osiągnąć 80kW |
| Tymczasowy kolec budowlany | 350 kW | 150 kW | System musi szybko zmniejszyć obciążenie pojazdu elektrycznego |
Na tym polega praktyczna wartość dynamicznego zarządzania: moc ładowarek nie musi być na stałe ograniczana do 55 kW. Mogą tymczasowo zmniejszyć moc wyjściową, gdy budynek potrzebuje zasilania i przywrócić moc, gdy powróci zapas mocy.
Wiele projektów kończy się na „dostępnej mocy ÷ liczbie pojazdów”. Łatwo to zrozumieć, ale nie zawsze jest to poprawne operacyjnie. Lepszy model pyta, ile energii potrzebuje każdy pojazd, zanim odjedzie.
| Pojazd | Energia potrzebna przed odlotem | Pozostały czas | Minimalna moc średnia* | Priorytet |
| A | 20 kWh | 0,5 godz | 40kW | Wysoki |
| B | 35 kWh | 1,0 godz | 35 kW | Wysoki |
| C | 45 kWh | 2,0 godz | 22,5 kW | Średni |
| D | 60kWh | 4,0 godz | 15kW | Niżej |
* Uproszczone obliczenia planowania przed stratami, stożkiem ładowania i limitami akceptacji pojazdu. Prawdziwe systemy muszą uwzględniać te ograniczenia.
Jeżeli zakład dysponuje mocą 120 kW, przyznanie każdemu pojazdowi mocy 30 kW wydaje się sprawiedliwe. Jednak pojazd A potrzebuje średnio około 40 kW, aby wykonać swoje zadanie w 30 minut, podczas gdy pojazd D może osiągnąć swój cel przy znacznie mniejszym zużyciu. Algorytm priorytetowy może tymczasowo przydzielić więcej mocy A, a następnie ponownie rozdzielić tę pojemność, gdy A opuści lub zacznie się zmniejszać.
Prawdziwy projekt powinien również uwzględniać rozkład dostaw, prawdopodobieństwo jednoczesnego ładowania, dostępność ładowarek, szczyty sezonowe i ekspansję. W przypadku ładowania prądem stałym pojazd zwykle nie akceptuje zasilania z tabliczki znamionowej przez całą sesję. Wraz ze wzrostem SOC system zarządzania baterią może zażądać mniejszej mocy. Zwolnioną pojemność można przenieść do innego aktywnego portu. Jest to jeden z powodów, dla których alokacja dynamiczna może przewyższać trwały równy podział.
Najprostsza strategia ustala stałe maksymalne obciążenie ładowania pojazdu elektrycznego. Na przykład sześć punktów o mocy 22 kW wytwarza moc przyłączeniową wynoszącą 132 kW, podczas gdy w obiekcie można ograniczyć moc systemu ładowania do 88 kW. Jeśli wszystkie sześć pojazdów ładuje się jednocześnie i obowiązuje zasada równego podziału, każdy otrzymuje około 14,7 kW. Podejście to chroni system elektryczny i jest łatwe do wyjaśnienia, ale nie uwzględnia zmieniającego się obciążenia budynku.
Dynamiczne równoważenie obciążenia lepiej sprawdza się w biurach, hotelach, szpitalach, centrach handlowych i obiektach o mieszanym przeznaczeniu. Licznik lub system zarządzania energią monitoruje obciążenie inne niż EV, podczas gdy moduł ładowania dostosowuje łączny pułap EV. Gdy budynek zużywa więcej energii, ładowanie pojazdów elektrycznych spada. Kiedy obciążenie budynku spada, ładowarki stają się dostępne dla większej mocy.
Wytyczne US DOE dotyczące inteligentnego zarządzania ładowaniem ilustrują tę samą zasadę w przypadku pięciu ładowarek o mocy 7 kW. Ich łączna maksymalna moc wynosi 35 kW, ale gdy dostępne jest tylko 30 kW, system może zastosować sufit o mocy 30 kW; prosty równy podział wynosiłby 6 kW na ładowarkę. DOE zauważa również, że bardziej zaawansowane strategie mogą priorytetowo traktować pojazdy o niższym SOC lub krótszych okresach postoju.Wytyczne DOE dotyczące inteligentnego zarządzania opłatami.
Opłaty priorytetowe są szczególnie cenne, gdy działalność klienta zależy od gotowości pojazdów. Samochód dostawczy wyjeżdżający za 25 minut niekoniecznie powinien mieć taką samą moc, jak samochód pracowniczy zaparkowany do godziny 17:00. Reguły pierwszeństwa mogą opierać się na SOC, zarezerwowanym czasie odjazdu, wymaganiach dotyczących trasy, kategorii użytkownika lub minimalnej docelowej energii.
| Pojazd | SOC / Sytuacja operacyjna | Przykładowy przydział z limitu lokalizacji 240 kW |
| A | 15% SOC, wyjazd za 30 min | 100 kW |
| B | 35% SOC, odchodzi w ciągu 1 godziny | 70 kW |
| C | 60% SOC, wyjeżdża za 2 godz | 45 kW |
| D | 75% SOC, odchodzi za 4 godziny | 25kW |
| Całkowity | Sufit witryny | 240 kW |
Gdy akumulator pojazdu A zbliża się do wyższego SOC i zaczyna się zmniejszać, jego niewykorzystana pojemność może zostać przeniesiona do C lub D. W związku z tym system zarządza zadaniami ładowania, a nie tylko dzieli liczbę.
Ładowarka prądu stałego z podwójnym złączem wprowadza kolejną warstwę zarządzania energią. Szafa o mocy 160 kW podłączona do dwóch pojazdów nie oznacza, że każdy pojazd otrzyma 160 kW. W zależności od zapotrzebowania pojazdu i logiki stacji, ta sama szafa może przydzielić 120 kW + 40 kW, 100 kW + 60 kW lub 80 kW + 80 kW. Całość mieści się w granicach gabinetu i miejsca.
Konfiguracje Door Energy serii D mogą obsługiwać podwójne kable ładujące z podziałem mocy, łącznością OCPP, funkcjami związanymi z punktami sprzedaży i dynamicznym równoważeniem obciążenia. Specyfikacja projektu powinna określać zarówno całkowitą ocenę szafy, jak i oczekiwane zachowanie jednoczesnego wyjścia.Zobacz stronę produktu Door Energy serii D 60–160 kW.
| Konfiguracja witryny | Podłączone obciążenie | Przykładowy limit witryn | Prosta średnia pełnego obłożenia | Główny cel operacyjny |
| 6 × 22 kW prądu przemiennego | 132 kW | 88kW | 14,7 kW/pojazd | Zwiększ zasięg zatoki bez pełnego zbiegu okoliczności |
| 4 × 40 kW prądu stałego | 160 kW | 120 kW | 30 kW/pojazd | Zrównoważ prędkość docelową i pojemność sieci |
| 2 × 160 kW prądu stałego | 320 kW | 160 kW | 80 kW/pojazd | Obsługuj dwa pojazdy pod jednym ograniczonym sufitem miejsca |
| 4 × 160 kW prądu stałego | 640 kW | 320 kW | 80 kW/pojazd | Kontroluj szczyt elektrowni dużej mocy i redystrybuuj według zapotrzebowania |
Przykłady te nie oznaczają, że 80 kW na pojazd to zawsze właściwa moc wyjściowa. Pokazują, dlaczego w danej lokalizacji można zainstalować sprzęt do ładowania o łącznych parametrach znamionowych wyższych niż zatwierdzony limit jednoczesnej lokalizacji. Wartość wynika z elastyczności: jeden pojazd może otrzymać więcej mocy, gdy inne złącza nie są używane, podczas gdy łączne zapotrzebowanie pozostaje kontrolowane.
| Wspólne podejście do klienta | Co może pójść nie tak | Bardziej solidne podejście do planowania |
| Zainstaluj najwyższą moc w każdej wnęce | Podłączone obciążenie i nakłady inwestycyjne na energię elektryczną rosną szybciej niż wykorzystanie | Dopasuj klasę mocy do czasu przebywania i docelowej energii |
| Projekt dla każdej ładowarki przy pełnej mocy jednocześnie | Transformator, rozdzielnica i kabel mogą być przewymiarowane | Użyj sprawdzonego modelu jednoczesności i zarządzanego pułapu lokalizacji |
| Podziel władzę równo pomiędzy wszystkie pojazdy | Pilne pojazdy mogą nie trafić w cele odjazdu | Użyj SOC, wymaganej kWh i godziny odjazdu |
| Porównaj tylko cenę zakupu ładowarki | Brakuje aktualizacji sieci, opłat za żądanie i oprogramowania | Oceń całkowity koszt posiadania i użyteczną przepustowość |
| Wybierz sprzęt przed zdefiniowaniem wymagań OCPP/backendu | Problemy z integracją pojawiają się na późnym etapie projektu | Wcześnie zdefiniuj protokoły, funkcje, sieci i testy akceptacyjne |
| Zainstaluj każdą przyszłą wnękę w fazie pierwszej | Niskie wczesne wykorzystanie wiąże kapitał | Przygotuj przewody i przepustowość, a następnie rozbudowuj etapami |
Na rynkach, gdzie taryfy za energię elektryczną obejmują składnik zapotrzebowania, najwyższa zmierzona kW może mieć wpływ na miesięczny koszt. W poniższym przykładzie zastosowano stawkę 15 USD/kW-miesiąc jedynie w celach arytmetycznych; nie jest to taryfa podana dla żadnego konkretnego rynku.
| Szczyt rozliczeń | Przykładowy miesięczny koszt zapotrzebowania | Miesięczna różnica w porównaniu do 320 kW | Roczna różnica |
| 320 kW | 4800 dolarów | — | — |
| 260 kW | 3900 dolarów | 900 dolarów | 10 800 dolarów |
| 220 kW | 3300 dolarów | 1500 dolarów | 18 000 dolarów |
| 180 kW | 2700 dolarów | 2100 dolarów | 25 200 dolarów |
Najniższy szczyt nie jest automatycznie najlepszą odpowiedzią komercyjną. Bardzo agresywny sufit może wydłużyć czas oczekiwania w kolejce i zmniejszyć sprzedaż energii. Cel operacyjny powinien równoważyć koszty zapotrzebowania, opóźnienia użytkowników, wykorzystanie ładowarek, dzienną przepustowość pojazdów i wymagane dostawy energii.
Rozporządzenie UE w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych ilustruje zwrot w stronę planowania wspólnych punktów ładowania. Wzdłuż sieci dróg bazowych TEN-T wymagane są odpowiednie publicznie dostępne punkty ładowania pojazdów lekkich, które do końca 2025 r. będą zapewniać łączną moc wyjściową co najmniej 400 kW, w tym co najmniej jeden punkt o mocy 150 kW. Do końca 2027 r. zapotrzebowanie wzrośnie do co najmniej 600 kW, przy czym co najmniej dwa punkty będą miały moc 150 kW lub więcej.Rozporządzenie (UE) 2023/1804.
Dla kupującego nie oznacza to, że każda witryna komercyjna musi kopiować basen z opłatami za autostrady. Dzieje się tak dlatego, że planowanie infrastruktury w coraz większym stopniu uwzględnia łączną pojemność, dostępność i skalowalność. Gdy projekt osiągnie kilkaset kilowatów, alokacja obciążenia, kontrola zaplecza i etapowa rozbudowa stają się centralnym elementem uzasadnienia biznesowego.
W wielu projektach związanych ze sprzedażą detaliczną, restauracjami, kurortami, społecznościami i parkami biznesowymi okresy przebywania wynoszą od jednej do czterech godzin. Wymagają znaczącego uzupełnienia, ale zainstalowanie kilku ładowarek o mocy 120 kW lub 160 kW może spowodować niepotrzebne obciążenie układu elektrycznego. Seria Door Energy C rozwiązuje ten problem dzięki stałym konfiguracjom prądu stałego o mocy 20 kW, 30 kW i 40 kW.
Seria C wykorzystuje napięcie wejściowe AC 400 V i zakres wyjściowy DC 200–750 V. W zależności od projektu opcje złączy mogą obejmować CCS1, CCS2, GB/T lub CHAdeMO, z opcjami OCPP i dynamicznego zarządzania obciążeniem dostępnymi do integracji projektu. Propozycją wartości nie jest po prostu „mniejsza, szybka ładowarka”. Jest to możliwość zapewnienia bezpośredniego ładowania prądem stałym przy jednoczesnym utrzymaniu obciążenia podłączonego do każdego portu na łatwiejszym do zarządzania poziomie w lokalizacjach docelowych.Zobacz stronę produktu Door Energy serii C 20–40 kW.
Do zastosowań związanych z ładowaniem w miejscach publicznych, uzupełnianiem floty, ruchliwymi parkingami komercyjnymi i obszarami usługowymi, seria Door Energy D obejmuje modele o mocy 60 kW, 80 kW, 120 kW i 160 kW. Wybrane konfiguracje obsługują dzielenie zasilania z dwoma złączami, OCPP, funkcje uruchamiania/płatności związane z punktami sprzedaży i dynamiczne równoważenie obciążenia. Możliwości te są przydatne, gdy klient potrzebuje większej przepustowości, ale nadal musi działać w ramach określonego transformatora lub sufitu obiektu.
Na przykład ładowarka serii D o mocy 160 kW może przydzielić dostępną moc wyjściową pomiędzy dwoma podłączonymi pojazdami, zamiast traktować każde złącze jako osobne obciążenie o mocy 160 kW. Na poziomie obiektu kilka jednostek serii D może również działać przy większym łącznym limicie mocy określonym przez architekturę sterowania projektem.Przeglądaj produkty z ładowarką Door Energy DC do pojazdów elektrycznych.
| Wymagania klienta | Kierunek energii drzwi | Dlaczego pasuje do problemu zarządzania obciążeniem |
| Długi czas przebywania; zmaksymalizować liczbę stanowisk ładowania | Seria W 7/11/22kW AC | Niższe obciążenie na port i duża elastyczność planowania |
| Ładowanie docelowe 1–4 godziny; ograniczona przestrzeń elektryczna | Seria C 20/30/40 kW DC | Dodaje użyteczną energię prądu stałego bez zwiększania mocy w każdej wnęce |
| Ładowanie publiczne lub flotowe w ciągu 30–90 minut; szybsze obroty | Seria D 60/80/120/160 kW DC | Obsługuje wyższą przepustowość, podział mocy i dynamiczne równoważenie obciążenia |
| Tymczasowe, awaryjne lub trudno dostępne zapotrzebowanie na ładowanie | Rozwiązania w zakresie mobilnych ładowarek pojazdów elektrycznych | Inna architektura do wdrożenia mobilnego lub opartego na pamięci masowej; nie jest przedmiotem tego przewodnika stacjonarnego |
Door Energy obsługuje zarówno stałą infrastrukturę ładowania, jak iMobilna ładowarka EVaplikacji, ale rozwiązują różne problemy klientów. W przypadku stałych komercyjnych stacji ładowania głównymi ograniczeniami są zwykle pojemność sieci, wysokość nadproża transformatora, jednoczesne ładowanie i długoterminowa rozbudowa. Dla czytelników porównujących stałą witrynę zMobilna ładowarka EVFirma Door Energy zapewnia osobne porównanie techniczne, aby nie mieszać obu architektur.
| Wkład projektu | Dlaczego Door Energy tego potrzebuje |
| Kraj docelowy i standard złącza | Potwierdza interfejs rynkowy i kierunek zgodności projektu |
| Codzienny ruch pojazdów elektrycznych i przyjazdy w godzinach szczytu | Szacuje liczbę portów i zbieżność |
| Typowy czas przebywania | Określa, czy odpowiedni jest prąd przemienny, umiarkowany prąd stały lub szybszy prąd stały |
| Rozmiar baterii i typowy SOC dostawy | Szacuje energię potrzebną na sesję |
| Docelowy SOC odlotu / czas odlotu | Definiuje zadanie ładowania i logikę priorytetu |
| Maksymalna akceptacja pojazdu AC/DC | Zapobiega nadmiernemu określeniu mocy ładowarki, której flota nie może wykorzystać |
| Istniejąca moc transformatora/usługi | Określa rezerwę elektryczną |
| Budowa profilu obciążenia szczytowego | Obsługuje dynamiczny projekt sufitu witryny |
| Taryfa/opłaty za energię elektryczną | Łączy kontrolę techniczną z kosztami operacyjnymi |
| Przyszła liczba ładowarek | Umożliwia stopniową rozbudowę i wolne moce dystrybucyjne |
| Wymagania OCPP/backend/płatności | Definiuje komunikację, inteligentne ładowanie i testy akceptacyjne |
Dane te pozwalają firmie Door Energy omówić system, a nie pojedynczą skrzynkę. W projekcie można zastosować kilka ładowarek serii C pod jednym umiarkowanym sufitem lokalizacji, mniejszą liczbę ładowarek serii D z współdzieleniem mocy w dwóch pojazdach lub połączenie warstwowe, które rezerwuje dużą moc dla użytkowników krótkotrwałych, jednocześnie obsługując użytkowników długoterminowych przy niższej mocy.Przeczytaj przewodnik po sieci skalowalnych komercyjnych ładowarek pojazdów elektrycznych firmy Door Energy.
| KPI | Co odkrywa |
| Szczytowe zapotrzebowanie witryny | Czy sufit mocy kontroluje ekspozycję elektryczną |
| Współczynnik ładowania jednoczesnego | Jak często teoretyczne podłączone obciążenie staje się prawdziwym zbiegiem okoliczności |
| Energia dostarczana na sesję | Czy moc ładowania odpowiada potrzebom klienta |
| Średnia moc ładowania | Czy pojazdy są chronicznie nadmiernie obciążone |
| Czas kolejki/oczekiwania | Niezależnie od tego, czy pułap lokalizacji lub liczba portów stają się wąskim gardłem usług |
| Wykorzystanie portu | Czy zainstalowane zasoby są niedostatecznie wykorzystywane lub niewystarczające |
| Sukces na początku sesji | Niezależnie od tego, czy backend, uwierzytelnianie czy komunikacja pojazdu są niezawodne |
| Dostępność ładowarki | Czy zainstalowana moc jest faktycznie użyteczna |
| Energia dostarczona na kW wydajności obiektu | Jak efektywnie projekt wykorzystuje niewielką przestrzeń elektryczną |
Przegląd przeprowadzony przez amerykańskie Krajowe Laboratorium Energii Odnawialnej wykazał, że zarządzane ładowanie może zwiększyć wartość systemu dzięki niższym wartościom szczytowym, zwiększonej elastyczności i lepszej integracji generacji zmiennej, przy czym zauważono również, że wyniki zależą od strategii kontroli, struktury rynku i kosztów wdrożenia. Dlatego też Door Energy zaleca, aby po uruchomieniu używać rzeczywistych danych o lokalizacji, zamiast zakładać uniwersalny procent oszczędności.Przegląd zarządzanego ładowania NREL.
A1: Zarządzanie obciążeniem ładowarek EV kontroluje całkowite zapotrzebowanie na ładowanie jednego lub większej liczby punktów ładowania i rozdziela dostępną moc zgodnie z określonymi limitami miejsca. Logika sterowania może wykorzystywać obciążenie budynku, zapotrzebowanie pojazdu, SOC, czas odjazdu, priorytet użytkownika lub harmonogramy ładowania. Celem jest obsługa większej liczby pojazdów bez dopuszczenia do niekontrolowanego jednoczesnego zapotrzebowania na przeciążenie obiektu.
Odpowiedź 2: Czasami, ale zależy to od zmierzonego obciążenia budynku, wolnej mocy transformatora, jednoczesnego ładowania i lokalnych przepisów elektrycznych. Zarządzane ładowanie może ograniczyć zbieżność i utrzymać system ładowania poniżej zatwierdzonego pułapu, ale nie zastępuje to odpowiedniego badania obciążenia. Ostateczny projekt transformatora i zabezpieczenia musi zostać zatwierdzony przez wykwalifikowanych lokalnych inżynierów oraz odpowiednie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej lub władze.
Odpowiedź 3: Można zaprojektować architekturę zarządzaną obciążeniem uwzględniającą tego typu ograniczenia, ale wszystkie cztery ładowarki nie mogą jednocześnie dostarczać mocy 160 kW. Ich moc przyłączeniowa wynosi 640 kW, a łączny sufit obiektu wynosi 320 kW. Dlatego moc musi być rozdzielona pomiędzy aktywne pojazdy. W przypadku podłączenia mniejszej liczby pojazdów indywidualna ładowarka może otrzymać większą część dostępnej mocy w obiekcie, z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących pojazdu i sprzętu.
Odpowiedź 4: Nie. Równe dzielenie jest proste, ale ignoruje zadanie ładowania. Pojazd wyjeżdżający za 30 minut może potrzebować znacznie więcej energii niż pojazd zaparkowany na cztery godziny. Ładowanie oparte na priorytetach może wykorzystywać wymagane kWh, SOC, czas odjazdu lub rolę floty, aby efektywniej alokować moc.
Odpowiedź 5: Może zmniejszyć chwilową moc w ograniczonych okresach, ale to nie to samo, co nieudane ładowanie. Dobra kontrola wykorzystuje czas przebywania i elastyczność, aby przesunąć dostawę energii. Klient powinien ocenić system po tym, czy pojazdy otrzymują wymaganą energię przed odjazdem, a nie tylko po najwyższej wyświetlanej w danym momencie kW.
Odpowiedź 6: Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Cztery porty o mocy 80 kW zapewniają bardziej jednoczesny dostęp fizyczny, podczas gdy dwie jednostki o mocy 160 kW skupiają większą moc w mniejszej liczbie zatok. Decyzja zależy od wielkości przyjazdów, średniego czasu przebywania, akceptacji pojazdu, tolerancji kolejki, rezerwy elektrycznej i wartości obrotu. Door Energy może porównać układy serii C i D, korzystając z rzeczywistego profilu zapotrzebowania obiektu.
Odpowiedź 7: OCPP może umożliwić kompatybilnym ładowaczom i systemowi zarządzania ładowaniem wymianę statusu, informacji o sesji i poleceń inteligentnego ładowania. W przypadku projektu B2B specyfikacja zamówienia powinna nadal określać wymaganą wersję OCPP, adres zaplecza, metodę bezpieczeństwa, profile opłat, zachowanie w trybie offline i testy akceptacyjne, a nie polegać wyłącznie na etykiecie „obsługiwane przez OCPP”.
A8: Seria Door Energy C obejmuje stałe ładowarki DC o mocy 20 kW, 30 kW i 40 kW do ładowania docelowego o umiarkowanej mocy. Seria Door Energy D obejmuje stałe ładowarki DC o mocy 60 kW, 80 kW, 120 kW i 160 kW do zastosowań publicznych, komercyjnych i flotowych o wyższych obrotach. Konfiguracje projektu można dopasować do wymagań OCPP, podziału mocy i zarządzania obciążeniem.
Odpowiedź 9: Nie. Ten przewodnik koncentruje się na stałych punktach ładowania podłączonych do sieci. Mobilna ładowarka EV działa według innego modelu działania i może być używana do ładowania tymczasowego, awaryjnego, mobilnego lub w oparciu o pamięć masową. Door Energy oferuje oba kierunki, jednak nie należy ich traktować jako tego samego systemu podczas planowania lokalizacji.
A10: Wyślij lokalizację projektu, pojazdy docelowe, wymagania dotyczące złączy, liczbę pojazdów dziennie i w godzinach szczytu, czas przebywania, założenia dotyczące akumulatorów i SOC, szacunkowe dane dotyczące jednoczesnego ładowania, istniejącą moc transformatora/usługi, profil obciążenia budynku, docelowy czas ładowania, informacje o taryfach, wymagania dotyczące OCPP/zaplecza/płatności i plan przyszłej rozbudowy. Dzięki temu Door Energy może dopasować liczbę ładowarek, klasę mocy i architekturę sterowania do rzeczywistych potrzeb operacyjnych klienta.
Kolejny etap infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych to nie tylko wyścig w montażu sprzętu o większej mocy. W miarę rozwoju sieci i wzrostu średniej mocy ładowania nabywcy komercyjni muszą poradzić sobie z trudniejszą kombinacją oczekiwań klientów, wydajności transformatora, zapotrzebowania szczytowego, integracji zaplecza, przyszłej rozbudowy i kosztów operacyjnych.
Dlatego najbardziej przydatnym pytaniem przy planowaniu nie jest już pytanie: „Jaka jest ładowarka EV o największej mocy, jaką możemy kupić?” Lepszym pytaniem jest:Jakie zapotrzebowanie na ładowanie może skutecznie i niezawodnie obsłużyć ta lokalizacja w ramach ograniczeń elektrycznych i komercyjnych?
Dobrze zaprojektowany system zaczyna się od zadań związanych z energią: ile pojazdów przyjeżdża, ile energii potrzebują, jak długo pozostają i kiedy muszą wyjechać. Następnie przekłada te zadania na liczbę portów, klasę mocy i łączny pułap lokalizacji. Limity statyczne mogą chronić proste witryny; dynamiczne równoważenie obciążenia może podążać za zmieniającym się zapotrzebowaniem budynku; planowanie priorytetowe może chronić gotowość pojazdu; a dzielenie zasilania za pomocą dwóch złączy może poprawić wykorzystanie sprzętu prądu stałego o większej mocy.
Door Energy wspiera to podejście poprzez warstwową ofertę opłat stałych. Ładowarki prądu stałego serii C o mocy 20–40 kW mogą pomóc w lokalizacjach docelowych zrównoważyć użyteczną prędkość ładowania z ograniczoną wydajnością elektryczną. Ładowarki prądu stałego serii D o mocy 60–160 kW lepiej nadają się do zastosowań o większym obrocie, gdzie ważniejsze staje się jednoczesne zapotrzebowanie, integracja OCPP, podział mocy i dynamiczne równoważenie obciążenia. Dodatkowe informacje o produkcie można znaleźć na stronieStrona internetowa Door EnergyLubskontaktuj się z Door Energyz danymi Twojej witryny.
Jeżeli firma będzie później potrzebować tymczasowej, awaryjnej lub trudno dostępnej mocy ładowania, Door Energy może osobno ocenić:Mobilna ładowarka EVrozwiązanie. Opcja ta powinna pozostać odrębna od opisanego tutaj projektu zarządzania obciążeniem w lokalizacji stacjonarnej.
Najsilniejsze miejsce ładowania pojazdów elektrycznych to nie to, które ma największe podłączone obciążenie. To ten, który zamienia ograniczoną pojemność sieci w największą ilość użytecznego i niezawodnego ładowania pojazdów, które faktycznie przyjeżdżają.
Pola publikacji SEO
| Pole | Zalecana wartość |
| Skoncentruj się na frazie kluczowej | Ładowarka pojazdów elektrycznych |
| Synonimy frazy kluczowej | Zarządzanie obciążeniem ładowarki EV; Zarządzanie obciążeniem podczas ładowania pojazdów elektrycznych; Inteligentne ładowanie pojazdów elektrycznych; Dynamiczne zarządzanie obciążeniem; Dzielenie się mocą ładowarki EV |
| Tytuł SEO | Zarządzanie obciążeniem ładowarki EV dla wielu punktów ładowania |
| Metaopis | Dowiedz się, jak zarządzanie obciążeniem ładowarki EV równoważy moc w wielu punktach ładowania dzięki dynamicznej kontroli, podziałowi mocy i rozwiązaniom Door Energy. |
| Sugerowany Ślimak | ev-charger-loading-management-wiele-punktów ładowania |
Dane pierwotne i odniesienia techniczne